Ples za otroke
297,00 €
Otroci raziskujejo svojo sposobnost gibanja in skozi določene gibalne interpretacije ozaveščajo svojo telesno shemo. Program Ples za otroke, skupina Sončki sodelovanje že najmlajšim takoj, ko so sposobni razumeti gibalno strukturo in se integrirati v skupino.
Šifra izdelka: Skupina PL7SONČKI
Starostna skupina: 4–5 let
Pedagog/inja: Saša Lončar
Dan: Četrtek
Ura: 17.00 – 18.00
Stopnja zahtevnosti: Začetna
Trajanje (ped. ur): 46
Soba: Baletna soba
Dodaj na seznam želja
Ples za otroke
Domišljijski svet naših malčkov je neskončen vir navdiha. Na igriv način se povezuje z resničnimi trenutki, kar skozi njihovo neverbalno izražanje vodi do ustvarjanja čudovitih plesnih pravljic. Že od najzgodnejših let otroci na programu Ples za otroke skupina Sončki stopajo v svet giba. Srečujejo se z osnovnimi gibalnimi strukturami, ki so temelj njihovega plesnega razvoja. Ob vstopu v osnovno šolo pa se učijo bolj poglobljenih plesnih pojmov, kot so kompozicija, improvizacija, zavedanje prostora in koreografija, kar jim omogoča, da postopoma razvijajo svojo kreativnost in tehnično znanje.
Poseben poudarek je na procesu ustvarjanja gibalnih sekvenc, kjer otroci nadgrajujejo tehnične elemente s svojo unikatno plesno interpretacijo. Sčasoma se zahtevnost plesnega izražanja prilagaja njihovemu razvoju, kar omogoča napredovanje v kompleksnejše koreografije in projekte. Plesne skupine se vključujejo v raznolike dejavnosti, od ustvarjanja samostojnih plesnih predstav do priprav na plesna tekmovanja ter gostovanj na območnih, regijskih in državnih srečanjih in festivalih, tako v Sloveniji kot v tujini. Takšni projekti ne le krepijo tehnične in umetniške veščine, temveč spodbujajo tudi sodelovanje, vztrajnost in ljubezen do plesne umetnosti.
Ples ima številne koristi
Učenje plesa otrokom ponuja širok spekter koristi, saj združuje fizični, čustveni, kognitivni in socialni razvoj. Na fizični ravni pomaga izboljšati motoriko, ravnotežje, koordinacijo in telesno držo, hkrati pa krepi telesno samozavedanje in pripravljenost. Otroci skozi gibanje spoznavajo svoje telo, razvijajo gibljivost in vzdržljivost, kar pozitivno vpliva na njihovo splošno zdravje.
Ples ima tudi pomembno čustveno dimenzijo, saj omogoča izražanje občutkov in čustev na ustvarjalen način, kar spodbuja notranje ravnovesje in sprostitev. Obenem otroci pridobivajo samozavest, saj se skozi proces učenja, ustvarjanja in nastopanja učijo premagovati strahove ter krepijo občutek lastne vrednosti. Vsaka osvojena koreografija in uspešen nastop jim omogočata, da so ponosni na svoje dosežke.
Kognitivno ples spodbuja spomin, osredotočenost in reševanje problemov, saj se otroci med učenjem korakov, ritma in gibalnih sekvenc učijo povezovanja različnih elementov v celoto. Hkrati spodbuja ustvarjalnost, saj otroci razvijajo svoje ideje in osebno interpretacijo gibanja. Glasba in ritem jih učita strukturiranega razmišljanja in krepita občutek za estetiko.
Socialni vidik učenja plesa pa je ključnega pomena za povezovanje z drugimi. Sodelovanje v skupini spodbuja medsebojno podporo, spoštovanje in skupinsko delo, medtem ko nastopi pred občinstvom krepijo njihovo samozavest in sposobnost soočanja z javnimi situacijami. Otroci skozi ples spoznavajo tudi različne kulture, glasbo in umetniške sloge, kar bogati njihovo razumevanje sveta in spodbuja odprtost do raznolikosti.