Individualno učenje petja 30 minut tedensko

od

477,00 

V Pionirskem domu učimo petje ne glede na predznanje in je namenjen vsem, ki imajo veselje do petja ter nastopanja ter si želijo ob zabavnem in sproščenem načinu učenja pridobiti nova znanja in izkušnje.

Starostna skupina: 7 let+
Dan: Ponedeljek, Torek, Sreda, Četrtek, Petek
Ura: 30 minut/teden
Pedagog/inja: Eva Moškon, Ana Vipotnik, Kaja Caf
Stopnja zahtevnosti: Začetna in nadaljevalna
Trajanje (ped. ur): 23

Individualno učenje petja 30 minut tedensko

Na programu Individualno učenje petja 30 minut tedensko se osredotočamo na celosten razvoj glasbenih veščin in umetniškega izraza. Udeleženci poleg muzikalnosti urijo tudi pravilne tehnike dihanja in petja. To jim omogoča večjo obvladovanje vokala ter izražanje različnih čustvenih in glasbenih odtenkov. Pri mlajših pevcih je poudarek na prepevanju otroških in ljudskih pesmi, ki jim pomagajo razvijati občutek za melodijo, ritem in tekstovno interpretacijo. Starejši udeleženci postopoma prehajajo na spoznavanje in izvajanje popularnih skladb, tako slovenskih kot tujih avtorjev, kar omogoča raznolikost repertoarja ter prilagajanje njihovim interesom in glasbenim okusom.

Pedagog skozi proces učenja spodbuja razumevanje osnov glasbene teorije, kar prispeva k boljšemu razumevanju strukture pesmi in glasbenih zakonitosti. Poseben poudarek je namenjen tudi spodbujanju ustvarjalnosti, saj udeleženci razvijajo avtorsko izražanje preko pisanja lastnih vokalnih linij in besedil. Takšen pristop gradi samozavest pri ustvarjanju in izvajanju glasbe.

Priložnost za javno nastopanje

Priložnosti za javno nastopanje so pomemben del izobraževalnega procesa, saj udeležencem omogočajo pridobivanje izkušenj in premagovanje treme pred publiko. V sklopu dogodkov Pionirskega doma, (kot so Glasbeni festival, Literarni natečaj Bodi pisatelj, bodi posateljica, zaključne prireditve kulturnega oddelka ter zaključna prireditev glasbenikov), imajo udeleženci možnost pokazati svoje dosežke širši javnosti. S tem krepijo samozavest, razvijajo svoj glasbeni talent in se pripravljajo na nadaljnje glasbene izzive.

Učenje petja prinaša številne koristi, saj pozitivno vpliva na telo, um in čustva. Krepi dihalni sistem, izboljšuje telesno držo in spodbuja sproščanje stresa, saj med petjem nastajajo hormoni sreče, kot so endorfini. Obenem razvija glasbene in kognitivne sposobnosti, kot so razumevanje ritma, melodije, intonacije in izboljšanje spomina, kar pozitivno vpliva na možganske funkcije. Skozi petje posameznik izboljšuje svojo samozavest, sposobnost izražanja čustev ter razvija socialne veščine, saj petje pogosto vključuje nastopanje pred publiko ali sodelovanje v glasbenih skupinah. Tako učenje petja ne le gradi glasbeni talent, temveč tudi bogati celostno osebnostno rast.