Razprodano
Individualno učenje klavirja 45 minut tedensko
Domov › Izdelki › Tečaji › Kulturno-umetniški program › Glasba › Inštrumenti › Klavir
od
657,00 €
Program spodbuja ljubezen do igranja klavirja in poslušanja kakovostne glasbe. Namenjen je otrokom, ki bi se radi naučili igrati inštrument in jim omogoča nastopanje v glasbenih skupinah.
Starostna skupina: 9 let
Dan: Ponedeljek, Torek, Sreda, Četrtek, Petek
Ura: 45 minut/teden
Pedagog/inja: Jaka Hawlina, Iomi Babuder Briški, Pia Skušek
Stopnja zahtevnosti: Začetna in nadaljevalna
Trajanje (ped. ur): 35
Soba: 8
Kategorije: Inštrumenti, Klavir, Kulturno-umetniški program, Povpraševanje, Tečaji
Dodaj na seznam želja
Program Individualno učenje klavirja 45 minut tedensko je zasnovan tako, da otroke postopoma uvaja v svet glasbe ter jih seznanja z osnovami glasbene teorije, kot so note, lestvice, nižaji, višaji in ritmični vzorci. Glavni cilj programa je, da udeleženci ne le pridobijo teoretično znanje, temveč ga tudi praktično uporabijo pri igranju klavirja in električnih klaviatur.
Poleg sistematičnega učenja glasbenih osnov se otroci postopoma učijo tudi klavirske igre. Pri tem program Individualno učenje klavirja 45 minut tedensko upošteva njihovo razvojno stopnjo, individualne sposobnosti, specifično nadarjenost in glasbene interese. Poseben poudarek je namenjen celostnemu pristopu, kjer se klasične metode igranja po notnem zapisu dopolnjujejo z improvizacijo in igranjem po posluhu. Tako otroci razvijajo glasbeno ustvarjalnost in izražanje na inštrumentu na bolj sproščen in intuitiven način.
Nekonvencionalen in svoboden pristop k učenju
Program spodbuja nekonvencionalen in bolj svoboden pristop k učenju, saj spoznavanje glasbene teorije poteka vzporedno z igranjem na inštrument. Na ta način se učenci že od samega začetka aktivno vključujejo v glasbeni proces, kar prispeva k večji motivaciji, boljšemu razumevanju glasbe in razvijanju lastnega glasbenega izraza.
Prednosti igranja klavirja
Igranje klavirja pozitivno vpliva na kognitivni razvoj, saj krepi spomin, izboljšuje koncentracijo in spodbuja logično razmišljanje. Otroci z igranjem razvijajo fino motoriko in koordinacijo, saj morajo usklajevati gibanje obeh rok ter natančno upravljati prste. Klavir omogoča izražanje čustev in spodbuja ustvarjalnost, saj se učenci učijo improvizacije in interpretacije glasbenih del. Redna vaja krepi potrpežljivost, vztrajnost ter občutek dosežka, kar pripomore k višji samozavesti. Glasba deluje tudi sproščujoče in pomaga pri obvladovanju stresa. Poleg tega otroci pridobijo glasbeno razgledanost, saj spoznavajo različne žanre, skladatelje in glasbene zakonitosti, kar jim lahko služi kot osnova za nadaljnje glasbeno udejstvovanje.